1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Levandomis nuspalvintas ir pagardintas poezijos vakaras

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salė tą vakarą kvepėjo lavandomis. Salėje netrūko ir „lavandiškos" – violetinės – spalvos. Taip Utena pasitiko „Atokias stotis": su lavandomis, muzika, poetų eilėmis ir poetine nuotaika. „Atokios stotys" – Lietuvos periferijoje ir emigracijoje gyvenančių lietuvių poetų almanachas – Utenoje buvo pasitiktas jau devintą kartą. Periferijoje ir emigracijoje gyvenančių kūrėjų poetinė srovė tokia stipri, kad uteniškiai „Atokioms stotims" neabejotinai surengs ir devynioliktas, ir dvidešimt devintas sutiktuves.


„Atokių stočių" mylėtojų ir visos poezijos gerbėjų širdis šįkart džiugina 23 poetų almanache publikuojamos eilės. Kartu su minėtais 23–mis pirmą kartą almanache publikuojami ir tarptautinės poezijos šventės „Aukštaitijos literatūrinė vasara" dalyvių iš Lenkijos, Latvijos, Sakartvelo poezijos posmai. Almanachą pristatęs visiems uteniškiams kūrėjams gerai žinomas leidėjas, žurnalistas, poetas, Poezijos pavasario laureatas Viktoras Rudžianskas pabrėžė, kad jam stipresnį įspūdį paliko moterų kūryba. Ji šįkart įsimintinesnė ir patrauklesnė nei vyrų.
„Atokių stočių" įkvėpėjas ir sudarytojas Vytautas Kaziela renginį vesti patikėjo jauniems poetams Rasai Milerytei ir Tomui Vyšniauskui. Pastarasis juokavo, kad labai apsidžiaugė, išgirdęs žinią, jog jo žila barzda buvo priskirta prie jaunimo. Ir toliau, pristatydamas poetus, juokavo visą vakarą.
Į sutiktuves suvažiavo poetai iš įvairių Lietuvos kampelių: aukštaičiai, dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai. Be minėtų Rasos Milerytės, Tomo Vyšniausko ir Viktoro Rudžiansko, į „Atokių stočių" sutiktuves atskubėjo Algis Jakštas, Viktoras Gulbinas, Ieva Rudžianskaitė, Virginija Žvarėlaitė, Justas Jasėnas, bardas ir poetas Edmundas Janušaitis, Kristina Bačiulienė. Utenos poetams atstovavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Regina Katinaitė-Lumpickienė, Vytautas Kaziela, Petras Panavas, Erikas Druskinas.
Vakaras be eilių skaitymo, žinoma, būtų buvęs ne „Atokių stočių" vakaras. Poetams pagarsinus savo poezijos posmus, nepakviesta prieš auditoriją ir neskaičiusi savo eilių liko viena jaunutė, simpatiška mergaičiukė Ieva Rudžianskaitė, „Atokių stočių" debiutantė. Tokio, iš pirmo žvilgsnio, neapdairumo, priežastis netruko išaiškėti: Ieva Rudžianskaitė tapo šiųmečių „Atokių stočių" literatūrinės premijos laureate. Taip nusprendė vertinimo komisija, kurios pirmininkas – Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Meras kartu su Vytautu Kaziela ir įteikė Ievai Rudžianskaitei laureato diplomą bei dovaną – molinę, puodžių karaliaus Vytauto Valiušio nužiestą puodynę. Ką tik iškeptai laureatei premija atiteko už geriausią poezijos publikaciją 2019 metų almanache „Atokios stotys" ir periferijos rašytojų kūrybos populiarinimą literatūrinėje spaudoje.
Po premijos įteikimo visas laikas buvo skirtas Ievos Rudžianskaitės eilėms. Jai buvo skirti ir gausūs aplodismentai. Ievai tik neatiteko levandiškos dovanos, kurias gavo kiekvienas sutiktuvėse dalyvavęs poetas: jas Vytautas Kaziela įteikė Ievos mamai.
Baigiantis poezijos vakarui kūrėjai nusifotografavo bendrai nuotraukai.

Joomla templates by a4joomla