1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Tarnyba kariuomenėje – kaip draugų ir bendraminčių klubas

IMG 0861

Šį šeštadienį, lapkričio 23 dieną, sukanka 101 metai nuo 1918 metais išleisto pirmojo įsakymo – kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Ši data minima kaip Lietuvos kariuomenės įkūrimo diena.
Norėdami daugiau sužinoti apie savo krašto gynėjus, kalbiname Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Utenoje dislokuotos 507 pėstininkų kuopos vadą kpt. Vaidą PACEVIČIŲ.

Gerbiamas vade, pirmiausia papasakokite apie savanorių pajėgas. Kuo užsiimate?


Mūsų kuopa yra integrali Lietuvos kariuomenės dalis, sudaryta iš karių savanorių, kurių didžioji dalis – uteniškiai arba gyvenantys Utenos rajone. Tai yra mūsų krašto kariai. Taikos metu ruošiame karius Lietuvos teritorijos gynybai. Mūsų tikslas – parengti karį, gebantį veikti individualiai ir padalinio sudėtyje, ginti Lietuvos valstybę jos laisvę ir nepriklausomybę. Reguliarių lauko taktikos pratybų bei kovinių šaudymų metu mokome karius išgyventi bet kokiomis oro sąlygomis, dieną ar naktį, mūšio lauke, efektyviai ir taikliai šaudyti iš įvairios ginkluotės, vykdyti kitas kariams reikalingas užduotis.
Kuo Jūsų kuopos kariai savanoriai skiriasi nuo kitų karių ar šauktinių?
Kariai savanoriai – tai paprastą civilinį gyvenimą gyvenantys žmonės, nuolat pasirengę stoti savo krašto gynybon. Nuo profesinės karo tarnybos karių ar šauktinių skiriasi tuo, kad gali suderinti savo darbą ar mokslus su tarnyba Lietuvos kariuomenėje. Užsiėmimai paprastai vyksta savaitgaliais ir tik kartą per mėnesį, skirtingai nei šauktiniams, kurie 9 mėnesius praleidžia tarnyboje, ar profesinės karo tarnybos kariams, kurie tarnyboje praleidžia kiekvieną darbo dieną. Tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose yra alternatyva Nuolatinei privalomajai pradinei karo tarnybai (NPPKT), kitaip tariant, šauktinių tarnybai. Kariai savanoriai yra aprūpinami visa jiems reikalinga apranga ir ekipuote, o taip pat už kiekvieną darbo dieną, kuomet jie yra pašaukti į tarnybą, mokamas atitinkamas atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį.
Tarnyba savanorių pajėgose – ne tik pasirengimas karui, bet ir kasdieniai darbai, pasidžiaugimai, pilietiškumo ugdymas, jaunimo telkimas...
Taip! Džiaugiamės gausėjančiomis karių gretomis, jaunimu, aktyviai besijungiančiu į kuopos gyvenimą. Kuopos kariai yra ne tik tarnybos draugai, tai daugiau draugų ir bendraminčių klubas, kurio patriotinis tikslas mus visus suvienija. Kviečiame drąsiai jungtis prie mūsų – tapti savo krašto gynėju.
Naudodamasis proga, visus kuopos karius, jų giminaičius bei Utenos krašto gyventojus sveikinu artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga, linkiu stiprybės bei ištvermės. Nepamirškime, kad ir ne tarnybos laiku, esame kariai, atsakingi už savo krašto saugumą.
Susidomėjusius tarnybos galimybėmis mūsų kuopoje, kviečiame kreiptis šiais kontaktais: mob. 8 687 49167, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atvykti į kuopą adresu Maironio g. 9, Utena.
*****

Taip pat pasiteiravome, ką Lietuvos kariuomenės diena reiškia Lietuvos šaulių sąjungos Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės Utenos mieste įsikūrusios Žalčio 909-os šaulių kuopos vadui Valdui Juodkai.
Valdas Juodka atsakė: „Man, kaip kuopos vadui, ši diena yra ne mažiau svarbi nei Šaulių sąjungos diena birželio 27-ąją. Nors ir negaliu savęs vadinti tikru kariu, kadangi narystė šaulių sąjungoje nėra tapatu tarnybai Lietuvos kariuomenėje, tačiau priskiriu save prie jų. Pats žodis karys yra kilęs nuo žodžio kovotojas. Šaulių sąjungoje populiarus posakis: „Šaulys – Tautos karys". Tad ir ši diena man yra tikrai svarbi. Džiaugiuosi mano vadovaujamos kuopos glaudžiu bendradarbiavimu su Utenos KASP kuopos kariais savanoriais, kurie yra tikras ramstis mums! Gerbiami, „Utenio" kariai! Sveikinu su Jūsų diena!"

Pateikiame informaciją apie Lietuvos kariuomenės dienos minėjimus Utenos rajone:

Lapkričio 21 d. 17:30 val. – Utenos Šaulių namuose (Maironio g. 8, Utena) vyks Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas. Vakaro metu skambės akustinė muzika. Maloniai kviečiame pabūti drauge ir sykiu padainuoti tremtinių ir partizanų dainų.
Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą organizuoja Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė kartu su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Utenos skyriumi.
Lapkričio 22 d. 14 val. – Stučių kaime (Trauragnų sen.) vyks 125-ųjų generolo Kazio Musteikio gimimo metinių paminėjimas. Dalyvaus Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų kariškiai ir Utenos apskrities šaulių 9-oji rinktinė. Šauliai vaišins koše.
Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Joomla templates by a4joomla