1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Susitikime – apie sienas, pamatus ir stogą

IMG 0861

Lapkričio 18 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Seimo nariai Paulė Kuzmickienė ir Edmundas Pupinis bei E. Pupinio patarėjas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Mindaugas Ramelis.
Svečiai susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičiene, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakaliene.


„Atvykome pasikalbėti, padiskutuoti, susipažinti su dviejų svarbių sričių – švietimo ir socialinės apsaugos – aktualijomis Utenos rajone, – susitikimą pradėjo E. Pupinis. – Taip pat noriu pristatyti naują Seimo narę Paulę Kuzmickienę, kurios šaknys – Utenos rajone".
„Pirmiausia deklaruoju Utenos pilietybę, – prisistatydama juokavo P. Kuzmickienė. – O kalbant rimtai, tikiuosi, kad didėjantis Seimo narių iš Utenos skaičius padės operatyviau spręsti įvairias rajono problemas, ypač švietimo ir socialinės apsaugos srityse".
Švietimo aktualijas, naujo švietimo įstaigų tinklo kūrimo Utenos rajone projektą, mokytojų darbo apmokėjimo, jaunų mokytojų stygiaus, mokinių skaičiaus mažėjimo ir kitas problemas pristatė Romualdas Kraulišas. Buvo kalbama apie augantį psichologų poreikį mokyklose, specialiųjų poreikių mokinių integraciją, pagalbą mokiniui, priešmokyklinį ugdymą, šiandienos iššūkių nebeatitinkantį švietimo įstaigų tipą - mokyklą-darželį, kuris, kaip pabrėžė Utenos rajono savivaldybės meras, taip pat nebeatitinka ir ugdymo reikalavimų bei nepatenkina mokinių poreikių.
Inga Šakalienė pristatė socialines paslaugas teikiančių įstaigų rajone tinklą, kalbėjo apie augantį socialinių paslaugų poreikį, socialinės apsaugos srities finansavimą, lėšas socialiniam būstui įsigyti ir minėto būsto įsigijimo problemas. Taip pat svečiai domėjosi savivaldybės sutaupytomis piniginės socialinės paramos lėšomis ir tų lėšų panaudojimu.
Baigiantis susitikimui Alvydas Katinas akcentavo, kad siekiant rezultatų turi būti nustatyti vieningi valstybės politikos pricipai visose srityse, o ypač tokiose svarbiose, kaip švietimas ir socialinė apsauga. „Kartu būtinas ir valstybės vieningos politikos įgyvendinimas, – kalbėjo meras. – Jei nėra stogo, kokia kalba gali būti apie pamatus ir sienas".
Atsisveikindama P. Kucmickienė padėkojo už susitikimą ir kvietė diskutuoti bei tartis, priimant svarbius sprendimus visos Lietuvos ir Utenos rajono gyventojams.
Po susitikimo Utenos rajono savivaldybės administracijoje svečiai lankėsi Utenos regioniniame profesinio mokymo centre ir Dauniškio gimnazijoje.

Joomla templates by a4joomla