1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

VYKDOMAS PREVENCINĖS VEIKLOS PROJEKTAS „PRIKLAUSOMYBĖMS ̶ NE“

fotoUtenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius vykdo Nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos srities projektą „Priklausomybėms − ne".
Spalio 1–9 d. projekto rengėjos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė ir vyr. specialistė Daiva Musteikienė lankėsi Utenos „Saulės" ir „Dauniškio" gimnazijose ir skaitė paskaitas mokiniams apie teisinę atsakomybę už alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimą ar turėjimą bei apie azartinius lošimus. Paskaitas išklausė 192 Utenos „Saulės", 77 „Dauniškio" gimnazijų mokiniai. Adolfo Šapokos gimnazijoje skyriaus darbuotojai lankysis ir skaitys paskaitas spalio 15–19 d. Moksleiviams po paskaitų yra padalinami projekto lėšomis įsigyti tušinukai.


2017 m. Utenos rajono savivaldybė pirmoji tarp savivaldybių sėkmingai pasirinko azartinių lošimų temą, kuri moksleivius sudomino ir buvo teigiamai įvertinta, todėl šiais metais paskaitos šia tema tęsiamos toliau. Spalio 23 d. Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos psichologai Utenos „Saulės" ir Adolfo Šapokos gimnazijų moksleiviams suteiks žinių apie pavojus, žaidžiant azartinius žaidimus, apie priklausomybę nuo azartinių lošimų bei pagalbą atsiradus problemai.
Organizuojant renginius tikimasi suteikti moksleiviams teisinių žinių, paskatinti juos nepradėti vartoti alkoholio, psichotropinių medžiagų, tabako. Taip pat paskatinti domėtis neigiamu priklausomybių poveikiu, atskirti žaidimą nuo azartinio lošimo, kuris tampa priklausomybės liga, formuoti teisingą moksleivių vertybių sistemą, sąmoningą apsisprendimą atsisakyti žalingų įpročių.

Joomla templates by a4joomla