1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos projekto „Priklausomybėms ̶ ne“ rezultatų aptarimas

25488456 1960176680861801 3016848142946693641 o2017 m. gruodžio 19 d. Utenos rajono savivaldybėje vyko Utenos rajono savivaldybės administracijos projekto, skirto nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos projekto „Priklausomybėms ̶ ne", rezultatų aptarimas. Projektą finansavo Utenos rajono savivaldybės administracija, koordinavo Utenos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Projekte dalyvavo Utenos rajono gimnazijų direktoriai, socialiniai darbuotojai bei projekto partneriai ̶ Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų ir Vaikų teisių apsaugos skyrių darbuotojai. Prevencinių renginių metu buvo suteikta teisinių žinių, moksleiviai paskatinti pasidomėti neigiamu priklausomybių poveikiu ir kviečiami atsisakyti žalingų įpročių.

Vykdytų veiklų aptarimo metu projekto koordinatorė, Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė pasidžiaugė, kad projekte dalyvavo profesionalūs psichologai ir psichiatrė-psichoterapeutė. Projekto dalyviai įvertino temų aktualumą, jų pateikimo formą ir veiklų tęstinumo poreikį 2018 m. Prevencinis projektas „Priklausomybėms ̶ ne" buvo skirtas priklausomybių nuo alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų, azartinių lošimų, kompiuterinių žaidimų, interneto bei socialinių tinklų prevencijai. Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos psichologai dalyvavo 7 renginiuose, kurie vyko Utenos rajono savivaldybės gimnazijose. Renginiuose dalyvavo daugiau nei 300 moksleivių, kurie išklausė paskaitas apie azartinius lošimus, rizikos veiksnius bei lošėjams teikiamą pagalbą. Mokyklų, gimnazijų socialiniams pedagogams, jų padėjėjams, kitiems su moksleiviais dirbantiems specialistams buvo pasiūlyti mokymai, kuriuose dalyvavo per 50 pedagogų. Seminarus vedė psichologai, kurie pedagogams suteikė informaciją apie priklausomybes, pamokė kaip atpažinti problemų turinčius moksleivius, papasakojo kaip jiems galima padėti. Projekto rengėjos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė ir vyr. specialistė Daiva Musteikienė aktyviai lankėsi Utenos gimnazijų klasių valandėlėse, kur supažindino moksleivius su teisės aktais, reglamentuojančiais alkoholio, tabako, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimą ar turėjimą, azartinius lošimus bei teisinę atsakomybę už šių įstatymų pažeidimus. Informaciją išklausė 529 moksleiviai. Gimnazijų bendruomenėms buvo išdalinta 900 vnt. informacinių knygų skirtukų, kuriuose pateikta informacija apie priklausomybes ir nurodyti kontaktai dėl pagalbos.

Aptarus projekto rezultatus gimnazijų klasėms, aktyviausiai dalyvavusioms projekte, Utenos rajono savivaldybėje buvo įteikti paskatinamieji prizai.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla