1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenoje vyko seminaras „Priklausomybėms-ne“

12017 m. rugsėjo 29 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje pagal Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vykdomą prevencinės veiklos projektą „Priklausomybėms – ne" vyko seminaras-mokymai mokyklų, gimnazijų, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro socialiniams darbuotojams, jų padėjėjams, užimtumo specialistams, auklėtojams, kitiems specialistams, dirbantiems su moksleiviais. Mokymų dalyvius pasveikino ir produktyvaus darbo palinkėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, projekto „Priklausomybėms-ne" vadovė Zita Ringelevičienė. Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja, projekto koordinatorė Jovita Strazdienė, pristatė seminaro programą ir apžvelgė įgyvendintus etapus. Seminarą moderavo Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė.


Pirmasis projekto etapas vyko Utenos rajono gimnazijose, kuriose moksleiviai išklausė informaciją apie azartinių lošimų rūšis bei buvo supažindinti su azartinius lošimus reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos įstatymais.
Seminaras „Priklausomybėms-ne", kurio tikslus pristatė Jovita Strazdienė, yra antrasis projekto etapas. Jo tikslas – suteikti darbuotojams, tiesiogiai ir kasdien bendraujantiems su jaunimu, žinių apie priklausomybes, atkreipti dėmesį į moksleivių elgesį, apie prevencinį darbą, užkertant kelią priklausomybėms, suteikti apie jas žinių, taip pat informacijos apie pagalbą, kilus problemoms.
Apie psichotropinių medžiagų vartojimo paplitimą moksleivių tarpe, jų poveikį, vartojimo pasekmes, vartojančių asmenų atpažinimo ir pagalbos priemones kalbėjo Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro vaikų psichiatrė-psichoterapeutė Ramunė Drazdauskienė. Lektorė pristatė 2016 m. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ketvirtą kartą atliktą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo Lietuvoje tyrimą.
Mokymų temą „Alkoholio ir tabako vartojimo paplitimas moksleivių tarpe, jų poveikis, vartojimo pasekmės, vartojančių asmenų atpažinimas ir pagalbos priemonės, būdai, galimybės Utenos rajone, Lietuvoje. Šeimos narių paruošimas priimti pagalbą" pristatė Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro psichologė-psichoterapeutė Edita Vaišnoraitė. Lektorė akcentavo šeimos svarbą ir bendraamžių įtaką iškilus paauglių rūkymo ir alkoholio vartojimo problemai, pateikė informaciją apie pagalbą.
Apie vis labiau plintančius azartinius lošimus, priklausomybę nuo socialinių tinklų, kompiuterinių žaidimų pasakojo Lošimų priežiūros tarnybos prie LR finansų ministerijos Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų sk. specialistai, vyr. konsultantai Olegas Mackevič ir Tatjana Veromej, kurie mokymų dalyviams skaitė pranešimą „Socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai, azartiniai lošimai. Nuo laisvalaikio iki problemos". Mokymuose akcentuota, kada socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai bei azartiniai košimai yra pramoga, ir kada jie tampa problema, susijusia su neigiamomis pasekmėmis tiek visuomenės, tiek asmens gerovei, o šių priklausomybę sukeliančių problemų sprendimas galimas tik įvairių sektorių institucijoms dirbant kartu.
Mokymų metu seminaro dalyviai ne tik išklausė informaciją, bet ir diskutavo apie kylančias problemas, dirbant su moksleiviais, teikė psichologams klausimus.
Trečiasis projekto etapas vyks mokyklose, kur klasių valandėlių metu moksleiviai bus supažindinti su administracine atsakomybe už alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimą ar turėjimą, moksleiviams bus išdalinti informaciniai knygų skirtukai.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla