1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Žvyruotos gatvės – tik prisiminimuose

IMG 75032015 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtinta trijų metų (2016–2018) Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programa kitais metais jau bus baigta. Įgyvendinant programą gatvės mieste labai pasikeitė: asfaltavimo sulaukė daugiau kaip pusė žvyruotų gatvių, kai kurios pasipuošė šaligatviais ir apšvietimo stulpais. 2016 m. pradžioje (pradedant įgyvendinti minėtą programą) mieste buvo 58 gatvės su žvyro danga, jų ilgis sudarė 25,8 km, arba 29,04 proc. bendro miesto gatvių ilgio. Apskaičiuota, kad 2017 m. rugsėjo 10 d. mieste dar yra 21,34 km miesto gatvių su žvyro danga, arba 22,97 proc. visų miesto gatvių ilgio. 2016–2017 m. jau panaudota 1 107,2 tūkst. eurų, iš kurių 118,3 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšos, likusi suma – iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Skaityti daugiau...

Naujas kelias vilutiškiams – tarsi naujos durys į pasaulį

IMG 0052Saulėtą ir šiltą rudenėjančio rugpjūčio 29 dieną pačiame vidurdienyje Vilučiuose skambėjo armonikos muzika, juokas, aplink zujo kiškučiais ir boružėlėmis persivilkę vaikai, o smagiai nusiteikę vilutiškiai būriavosi ūkininkų Bronės ir Povilo Kaulakių sodybos kieme. Linksmybių priežastis labai svarbi: po kapitalinio remonto buvo atidaromas sutvarkytas ir asfaltuotas kelias Kušliai–Vilučiai. Šio dar naujumu blizgančio kelio vilutiškiai laukė ilgai. Dardėti duobėtu ir dulkėtu keliu į Užpalius, Uteną ar kitas vietoves Vilučių gyventojams jau buvo gerokai įgrisę. Tad kelio atidarymas tapo visos Vilučių bendruomenės švente. Džiaugdamiesi nauju keliu vilutiškiai nepatingėjo visą pakelę papuošti spalvotais balionais, o ant asfalto užrašyti AČIŪ.

Skaityti daugiau...

Gatvės su žvyro danga keičia savo veidą

IMG 9987Utenoje viena po kitos buvusios žvyruotos, dulkėtos, neapšviestos gatvės virsta patogiomis asfaltuotomis, su puikiu apšvietimu gatvėmis. Pagal 2015 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintą „Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016–2018 m. programą" yra numatyta per trejus metus išasfaltuoti visas miesto gatves su žvyro danga.

Skaityti daugiau...

Emocijų audra susitikime arba kaip Ateities gatvė galėjo likti be ateities

IMG 7748Ilgai pasikeitimų savo gatvėje laukę Ateities gatvės gyventojai pagaliau jų sulaukė – vyksta gatvės rekonstrukcija. Šiuo metu gatvė labiau primena išraustą keliuką, bet „statybiniai" nepatogumai yra laikini: kol gatvę tvarkantys UAB „Utenos melioracija" darbuotojai baigs rekonstrukcijos darbus. O šių darbų pabaigtuvės – ne už kalnų: Ateities gatvė naujumu sužibės dar šių metų rudenį.

Skaityti daugiau...

Išasfaltuota Šilo gatvė

20170628 123921Šiomis dienomis baigtas dar vienos Utenos gatvės planinis remontas – asfaltu pakeista žvyruota Šilo gatvės danga. Vykdant Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programą, tai jau šeštas šiais metais įgyvendintas projektas.

 

Patvirtintas Utenos rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės kelių tinklo specialusis planas

Šiuo metu visi klausimai, susiję su susisiekimo sistema rajono teritorijoje, sprendžiami vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės viešųjų kelių tinklo žemėtvarkos schema. Atsiradus poreikiui atnaujinti sprendinius, savivaldybės Tarybos svarstymui buvo parengtas Utenos rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės kelių tinklo specialusis planas.

Skaityti daugiau...

Miesto gatvių būklė gerėja

Iš 130 Utenos mieste esančių gatvių, kurių bendras ilgis siekia daugiau nei 87 km, 123 gatvių priežiūra, remontu, valymu rūpinasi Utenos miesto seniūnija. Per pastaruosius 3 metus rekonstravus ar naujai įrengus Hipodromo, S. Dariaus ir S. Girėno, Vaižganto, Palangos, Rūtų gatves, naują asfalto dangą paklojus Draugystės aikštėje, Kaštonų, Papievių, Mindaugo, Rasos ir kitose gatvėse, išsipildė dalies gyventojų lūkesčiai gyventi patogiau ir saugiau.

Skaityti daugiau...

Išasfaltuotos Liepų ir Rasos gatvės

Prieš keletą savaičių skelbtą Utenos rajono savivaldybės administracijos informaciją apie išasfaltuotas Mindaugo, Papievių ir Rašytojų gatves jau galima papildyti – šį mėnesį asfaltu pakeista dar dviejų žvyruotų gatvių - Liepų ir Rasos – danga.
Vykdant Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016-2018 metais programą, per praėjusius ir šiuos metus asfaltuota 10 su žvyro danga buvusių gatvių, o iki metų pabaigos tikimasi išasfaltuoti dar keletą.

Utenos rajono kelių priežiūrai iš savivaldybės biudžeto skirta dvigubai daugiau lėšų

DSC 1357Prasidėjus šiltesniems orams Utenos rajono savivaldybė tęsia rajono kelių tvarkymo darbus. Pagal savivaldybės tarybos patvirtintą Utenos rajono savivaldybės 2017-2019 metų teritorijų planavimo, projektavimo ir statybos priemonių planą, lėšų Utenos rajono kelių priežiūrai iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto šiemet skirta 2,3 karto daugiau nei pernai. Utenos rajono savivaldybės gatvių ir kelių tvarkymo darbams numatyta skirti 333,2 tūkst. Eur (pernai 143 tūkst. Eur).

Skaityti daugiau...

Dovana miestui ir jo gyventojams – naujos, patogios, saugios gatvės

IMG 3861Utenai artėjantys Naujieji metai tikrai bus nauji, nes miestas metų sandūros šventę pasitinka atsinaujinęs ir pagražėjęs. Miestui naujumo ir grožio suteikia ne tik sniego baltumo apklotas ant kelių, stogų ir medžių, bet ir naujos, modernios bei didesnį saugumą piestiesiems ir vairuotojams suteikiančios gatvės. Pirmosios, suspindusios naujumu, – Vaižganto gatvės dalis tarp J. Basanavičiaus ir Pievų gatvių bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvė.
Apie minėtų gatvių įrengimą ir anaujinimą kalbamės su Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoju Egidijumi Bukiu.
Gerbiamas pavaduotojau, minėtos gatvės buvo tvarkomos ne vien tam, kad papuoštų miestą...
Taip. Neabejotina, kad Vaižganto gatvės dalies nuo Pievų iki J. Basanavičiaus gatvių įrengimas ir sutvarkyta S. Dariaus ir S. Girėno gatvė pagerins mieste eismo sąlygas, suteiks eismo dalyviams didesnį saugumą ir patogumą. Vaižganto gatvės tęsinys tapo plačia, erdvia gatve, sujungusi J. Basanavičiaus gatvę su Statybininkų, Pievų, Užpalių gatvėmis. Prie tęsinio įrengta ir 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, išsprendusi skausmingą automobilių statymo siaurose Vyturių mikrorajono gatvelėse problemą, su kuria gyventojai susidurdavo kasdien.

Skaityti daugiau...

Pasitarime – apie asfaltuojamų gatvių tinklo plėtrą Utenoje

Š. m. lapkričio 8 d. Utenos rajono savivaldybėje, dalyvaujant savivaldybės merui Alvydui Katinui, miesto seniūnui Valentinui Vaitoniui, administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjai Danutei Šimonėlienei, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjui Nerijui Malinauskui ir jo pavaduotojui Egidijui Bukiui, aptartas Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016-2018 m. programos įgyvendinimas.
Pristatydamas pirmųjų programos vykdymo metų rezultatus, V. Vaitonis sakė, kad nors dėl kai kurių trikdžių (nepalankių oro sąlygų, užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų) ne visus užsibrėžtus tikslus šiemet pavyko pasiekti, rodikliai gana neblogi – paklojus 1 395 m asfalto dangos, eismo sąlygos pagerintos Žemaitės, Hipodromo, Kaštonų, Daukanto gatvių gyventojams. Dar šešių gatvių – Ateities, Rasos, Papievių, Mindaugo, Rašytojų ir Liepų – gyventojams Savivaldybė pažadus pagerinti gyvenimo kokybę irgi ištesės – sutartys su rangovais dėl šių gatvių sutvarkymo jau sudarytos. Minėtose gatvėse asfalto dangos ilgis sieks 1 960 m.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla