1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai

2019 m. lapkričio 19 d. Utenos rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:
• Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
• Lempos (turint tik lempų atliekas, važiuojama atsižvelgiant į jų kiekį);
• Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
• Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.

Skaityti daugiau...

Iškeliami atliekų surinkimo konteineriai

IMG 0861

Utenos rajono savivaldybės administracija, parinkdama mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių vietas, atsižvelgia į konteinerių aptarnavimo technines galimybes bei teisės aktų reikalavimus.
Kai kurios atliekų surinkimo konteinerių aikštelės dėl gyventojų abejingumo yra netvarkingos, šalia konteinerių paliekami maišai su atliekomis. Viena tokių – mišrių komunalinių atliekų surinkimo aikštelė, esanti Taikos g. 75, Utena (šalia Kupiškio g.).

Skaityti daugiau...

Lapkričio mėnesį bus renkami nereikalingi dideli daiktai

Utenos mieste ir rajone lapkričio mėnesį apvažiavimo būdu bus renkamos pavojingos atliekos (galvaniniai elementai, liuminescencinės lempos, akumuliatoriai, panaudoti tepalai ir kt.), didelių gabaritų atliekos (baldai, buitinė technika ir kt.) ir kitos antrinės žaliavos, susidariusios buityje.
Atkreipiame dėmesį, kad Utenos miesto daugiabučių namų kvartalų ir individualių namų gyventojai dėl išvardintų atliekų surinkimo iš anksto turi kreiptis į UAB ,,Utenos komunalininkas" Atliekų tvarkymo skyrių, tel. (8 389) 63 800 ir užsiregistruoti dėl atliekų paėmimo vietos, į kurią bus galima atnešti atliekas jų surinkimo dieną.

Skaityti daugiau...

Pratybas „Mobilizacija Utenos apskrityje 2019“

IMG 0861

Spalio 10 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai Utenoje surengė tyrinėjamąsias operacines /taktines pratybas „Mobilizacija Utenos apskrityje 2019", apimančias šešias – Utenos, Zarasų, Anykščių, Ignalinos, Molėtų rajonų bei Visagino – savivaldybes. Pratybose dalyvavo minėtų savivaldybių komandos, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, „Maisto banko", Maltiečių atstovai.
Pratybų tikslas – įvertinti Utenos apskrities savivaldybių ir kitų mobilizacijos sistemos subjektų pasirengimą ir veiksmų suderinamumą, užtikrinant gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas paskelbus mobilizaciją ir skirtingų karinio konflikto fazių metu.

Skaityti daugiau...

Paminėta Pasaulinė gyvūnijos diena

IMG 0861

Spalio 4-ąją minime Pasaulinę gyvūnijos dieną. Gausiame spalio pradžios švenčių ir minimų dienų būryje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas šios dienos niekada nepamiršta.
Tradiciškai ir šiais metais globos namų augintiniams taip pat buvo padovanota maisto, kurį parūpino Utenos rajono savivaldybės administracija.

Skaityti daugiau...

Pradėjo veikti keitimosi daiktais stotelė ,,Dalinkimės“

Utenos rajono Atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėje (Sąvartyno g. 5, Mockėnų k., Utenos r.) pradėjo veikti keitimosi daiktais stotelė. Utenos rajono gyventojai stotelėje gali palikti daiktus, kurie jiems yra nereikalingi, tačiau dar gali būti naudingi kitiems. Taip pat iš jos nemokamai galima pasiimti kitų gyventojų paliktus daiktus.
Daugiau informacijos galima rasti https://www.facebook.com/uratc/ . Dėl išsamesnės informacijos skambinkite tel. (8 389) 50 440 arba rašykite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Utenoje – „Diena be automobilio“

IMG 0861

Rugsėjo 16–22 dienomis minint Europos judumo savaitę, Utenoje vyksta įvairios akcijos. Vieną iš akcijų „Diena be automobilio" Utenos valdybos Utenos aplinkos apsaugos inspekcija (toliau – inspekcija) surengė kartu su Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojais.
Akcija prasidėjo Utenos miesto Aukštaičių gatvėje. Buvo stabdomos transporto priemonės, o jų savininkai bei keleiviai kviečiami visą savaitę nesinaudoti automobiliu ir eiti pėsčiomis arba rinktis kitas bemotores susisiekimo priemones. Gyventojams buvo aiškinama apie transporto priemonių daromą poveikį aplinkai, ypač aplinkos orui, tuo pačiu ir žmogui.

Skaityti daugiau...

Dėl aplinkos monitoringo atliekamų tyrimų

Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad 2019 m. vykdoma stebėsena pagal Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Utenos rajono savivaldybės aplinkos monitoringo 2015–2020 metų programą. Stebėsenos metu atliekami aplinkos oro, paviršinio ir požeminio vandens, kraštovaizdžio, dirvožemio, gyvosios gamtos ir triukšmo monitoringas. Paslaugas teikia UAB ,,Darnaus vystymosi institutas".
Atkreipiame dėmesį, kad, vykdant požeminio vandens monitoringą, rugsėjo 19 d. bus imami mėginiai iš šachtinių šulinių (Užpalių mstl., Mockėnų k., Vijeikių k. ir Nečioniškio k.).

Skaityti daugiau...

Savivaldybė siekia aiškių teisės aktų tvarkant atliekas

IMG 0861

Utenos rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintomis Taisyklėmis, yra patvirtinusi dvinarės įmokos už atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžius.
Nuo 2019 m. sausio 1 d. Taisyklėse nustatyta, kad pastoviąją įmokos dalį moka visi nekilnojamojo turto objektų savininkai arba įgalioti asmenys. Pastoviosios įmokos dalies nemoka negyvenamų statinių, registruotų Nekilnojamojo turto registre, savininkai ar jų įgalioti asmenys, kurių statinyje yra įvykusi ir (ar) nepašalinta statinio avarija arba statinių naudojimą sustabdė statinio naudojimo priežiūrą atliekantis viešojo administravimo subjektas, vadovaudamasis Statybos įstatymo nuostatomis.

Skaityti daugiau...

Rugpjūtį bus renkami nereikalingi dideli daiktai

Primename, kad Utenos mieste ir rajone rugpjūčio mėnesį apvažiavimo būdu bus renkamos pavojingos atliekos (galvaniniai elementai, liuminescencinės lempos, akumuliatoriai, panaudoti tepalai ir kt.), didelių gabaritų atliekos (baldai, buitinė technika ir kt.) ir kitos antrinės žaliavos, susidariusios buityje.
Utenos miesto daugiabučių namų kvartalų gyventojai aukščiau išvardintas atliekas turi atnešti į konteinerines aikšteles.

Skaityti daugiau...

Vyžuonaičio ežero vanduo – švarus

2019 m. liepos 17 d. buvo paimti Utenos rajono savivaldybės vandens telkinių maudyklų vandens mėginiai. Atlikus maudyklų vandens tyrimus, buvo nustatytas Vyžuonaičio ežero (Ežero g., Utena) mikrobiologinių parametrų ribinių verčių viršijimas. Atsižvelgiant į tai, 2019 m. liepos 23 d. buvo paimti pakartotiniai mėginiai šios maudyklos vandens kokybės tyrimui atlikti. Atlikto tyrimo rezultatai atitinka nustatytus higienos reikalavimus, todėl Vyžuonaičio ežere vėl galima saugiai maudytis.

Informuojame

2019 m. liepos 23 d. atliktas Vyžuonaičio ežero (Ežero g., Utena) maudyklos vandens tyrimas, kurį atlikus nustatyta, kad šios maudyklos vandens kokybė atitinka nustatytus higienos reikalavimus.

Utenos rajono savivaldybės administracija

Joomla templates by a4joomla