1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Spaudos konferencijoje – apie sėkmę konkurse „The LivCom Awards"

Spaudos konferencijoje – apie sėkmę konkurse „The LivCom Awards"Gruodžio 6 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje vyko spaudos konferencija, kurioje buvo pristatyta Utenos sėkmė pasauliniame bendruomenių konkurse „The International Awards for Liveable Communities 2013" (The LivCom Awards), vykusiame Xiamen mieste (Kinija). Minėtame konkurse Utena pelnė aukščiausią – aukso – apdovanojimą.

„The LivCom Awards" pristatymas„The LivCom Awards" konkursas yra rengiamas kiekvienais metais vis kitoje pasaulio šalyje. Xiamen mieste jis surengtas jau 17 kartą. 2007 m. šiame konkurse, vykusiame Londone, Uteną taip pat lydėjo sėkmė – ji pelnė sidabro apdovanojimą, o 2011 m. Korėjos Songpa mieste – bronzos apdovanojimą.
„The LivCom Awards" – tai vienintelis pasaulyje vietinėms bendruomenėms (miestams) skirtas konkursas, kuriame vertinamas aplinkos tvarkymas ir bendruomenių, kuriose būtų gera gyventi, kūrimas. „The LivCom Awards" tikslas yra skatinti geriausią praktiką, naujoves ir lyderystę kuriant gyvybingas ir nuoseklią plėtrą palaikančias bendruomenes, padėsiančias pagerinti gyvenimo kokybę. Dalyvavimas „The LivCom Awards" padidina konkurse dalyvaujančios bendruomenės matomumą tarptautiniu „The LivCom Awards" pristatymasmastu ir tampa puikia galimybe susipažinti su geriausiais tarptautinės praktikos vietinės aplinkos tvarkymo pavyzdžiais.
Konkurse dalyvaujantys miestai vertinami pagal 6 kriterijus: natūralaus ir suformuoto kraštovaizdžio tobulinimas, menai, kultūra ir paveldas, geriausi aplinkosaugos praktikos pavyzdžiai, bendruomenės įtraukimas ir dalyvavimas, sveikas gyvenimo būdas ir strateginis planavimas. Konkurso finalininkai yra atrenkami iš kelių šimtų miestų.
Finalo dalyviai yra suskirstomi į kategorijas pagal gyventojų skaičių: A kategorija – iki 20 tūkst. gyventojų, B kategorija – iki 75 tūkst., C kategorija – iki 150 tūkst., D kategorija – iki 400 tūkst., E kategorija – virš 400 tūkst. Utena rungėsi B kategorijos grupėje, kuri buvo pati stipriausia ir kurioje dalyvavo 14 miestų.
Spaudos konferencijoje dalyvavo Utenos delegacijos, vykusios į Kiniją, nariai – savivaldybės meras Alvydas Katinas, Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėjas Algirdas Gildutis, vertėjas Jeffrey Clarke, darbo grupės, ruošusios medžiagą pristatyti Uteną konkurse, pirmininkė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, darbo grupės atstovai, dizaineris, dailininkas Nerijus Treinys, kūręs Utenos plakatą ir dovaną Xiamen miesto merui. Savo apsilankymu susirinkusiuosius pagerbė LR Seimo narė Milda Petrauskienė, pasveikinusi merą Alvydą Katiną ir įteikusi jam Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai simbolį – kaklaraištį. Žiniasklaidai atstovavo vietos bei respublikinės spaudos, radijo ir televizijos žurnalistai. Atvyko LRT žurnalistai Zina Paškevičienė ir Skirmantas Pabedinskas, „Savivaldybių žinių" komanda: direktorė Lina Belevičienė, vadybininkas, fotografas Romas Gurklys, žurnalistė Ingrida Vėgelytė.
Išklausę mero Alvydo Katino ir kitų delegacijos narių pasisakymų bei įspūdžių iš konkurso žiniasklaidos atstovai pateikė nemažai klausimų. Juos domino pats konkursas, jo reikšmė, Utenos laimėjimas, laimėjimo svarba bei kt. Apie pasirengimą konkursui kalbėjo darbo grupės vadovė Zita Ringelevičienė, dizaineris Nerijus Treinys pristatė savo darbus – plakatą ir dovaną – bei dėkojo už suteiktą galimybę prisidėti prie gimtojo miesto laimėjimo svarbiame konkurse.
Spaudos konferencija klausimais-atsakymais neapsiribojo. Buvo parodytas filmas apie Uteną, prezentacija, nuotraukos iš konkurso. LRT reporteriai Zina Paškevičienė ir Skirmantas Pabedinskas surengė tiesioginį mero interviu laidai „Laba diena, Lietuva", kurioje kalbino ir Utenos jaunimo reikalų tarybos narį, Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientą Konradą Kazlauską. Taip pat buvo parengtas reportažas 18 valandos žinioms.
Pasibaigus spaudos konferencijai dar buvo bendraujama prie arbatos puodelio, diskutuojama su uteniškių delegacijos nariais, kalbama apie kitus svarbius 2013 m. Utenos rajono savivaldybės gautus apdovanojimus.

Joomla templates by a4joomla