1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Spaudos konferencijoje – apie Europos Tarybos apdovanojimą „Už kraštovaizdį"

2014 06 18 Birželio 18 d. Utenos rajono žiniasklaidos atstovai buvo pakviesti į spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatytas Vroclave (Lenkija) gautas Europos Tarybos apdovanojimas „Už kraštovaizdį". Kaip jau buvo rašyta, apdovanojimas Utenos rajono savivaldybei įteiktas už miesto parkų kūrimą, tvarkymą, miesto žaliųjų erdvių pritaikymą visuomenės poreikiams. Atsiimti apdovanojimą į Vroclavą vyko Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius ir kraštovaizdžio architektė Jūratė Paragytė.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir Utenos rajono savivaldybės 2014 06 18 administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, mero patarėjas Gintautas Petravičius, skyrių vedėjai ir specialistai. Kelionę į Vroclavą bei apdovanojimą pristatė Vidmantas Valinčius ir Jūratė Paragytė. Žiniasklaidos atstovai turėjo galimybę pamatyti ir net paliesti ypatingąjį, net 15 kg sveriantį, apdovanojimą, perskaityti sertifikatą ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės sveikinimą.
Vidmantas Valinčius ir Jūratė Paragytė pasakodami apie apdovanojimų ceremoniją, pabrėžė, kad Utenos rajono savivaldybės kraštovaizdžio projektas „U-parks. U-turn we love" („U – parkai. U – posūkis, kuris mums patinka") sulaukė ypatingo komisijos dėmesio ir įvertinimo. Uteną aplenkė tokias konkurse dalyvavusias šalis, kaip Šveicarija, Jungtinė Karalystė, Vengrija, Prancūzija ir net Azorų salas. Labai gerai buvo įvertintas filmas apie Utenos parkus „U-parks. U-turn we love". Vertinimo komisija, pasak Vidmanto 2014 06 18 Valinčiaus, daug dėmesio skyrė bendruomenės įtraukimui į kraštovaizdžio projektų įgyvendinimą. Utenos rajono savivaldybės projekto pristatyme ir filme kaip tik ir buvo parodyta, kad parkai sukurti žmonėms, visa žaliųjų miesto erdvių infrastruktūra tenkina miesto ir rajono gyventojų poreikius.
– Renginyje buvo pristatyti ir komentuojami bei aptarti visi konkurse dalyvavę projektai, – sakė Jūratė Paragytė. – Tai buvo daroma dėl to, kad šalys galėtų pasimokyti viena iš kitos gerosios patirties ir ją pritaikyti savo šalyse ar miestuose įgyvendinamuose ar būsimuose kraštovaizdžio projektuose.
Po pristatymo žiniasklaidos priemonių atstovai pateikė klausimų, domėjosi Utenos rajono savivaldybės ateities planais miesto kraštovaizdžio vystymo, plėtros ir priežiūros srityse.

Joomla templates by a4joomla